ТОВ "Южгіпроруда", рік створення – 1933

 

Про компанію

 

ТОВ "Южгіпроруда" (раніше – інститут "Южгіпроруда", "Укргіпроруда") створено в 1933 році і є комплексною генеральною проектно-дослідницькою організацією по проектуванню будівництва нових і реконструкції діючих кар’єрів, шахт, рудників, дробильно-сортувальних, збагачувальних, агломераційних і огрудкувальних фабрик, об’єктів транспортного, енергетичного, ремонтного господарства й об’єктів житлово-цивільного призначення гірничорудних підприємств.

У складі більше тридцяти запроектованих і побудованих гірничих підприємств з видобутку та переробки залізних і марганцевих руд, флюсової сировини (вапняки й доломіти), сировини для вогнетривкої промисловості й будівельних матеріалів експлуатується понад 100 кар’єрів, шахт, рудників і різних фабрик.

Для виконання проектних робіт з об’єктів генпроектування інституту залучається до 50 спеціалізованих субпідрядних проектних, дослідницьких і науково-дослідних організацій, співробітництво з якими сприяє підвищенню ефективності і якості проектних рішень, зниженню кошторисної вартості будівництва, економії матеріальних і паливно-енергетичних ресурсів.

По наших проектах побудовані найбільші в країнах СНД і світі гірничо-збагачувальні комбінати:

по видобутку й переробці залізорудної сировини: Північний, Південний, Новокриворізький, Полтавський гірничо-збагачувальні комбінати і Камиш-Бурунський залізорудний комбінат – в Україні; Лебединський рудник (нині Лебединський ГЗК), Михайлівський залізорудний комбінат (Михайлівський ГЗК), шахта ім. Академіка Губкіна (комбінат "КМАРУДА") – у Росії;

по видобутку й переробці марганцевої сировини: Марганецький і Орджоникідзевський ГЗКи – в Україні виробниче об’єднання "Чиатурмарганець" – у Грузії;

по видобутку й переробці флюсової сировини: 12 спеціалізованих підприємств, що нараховують більше 20 кар’єрів і 20 дробильно-збагачувальних фабрик, у тому числі Докучаєвський флюсодоломітний комбінат, Новотроїцьке, Комсомольське, Балаклавське рудоуправління – в Україні; Данківський доломітний комбінат, Жирнівське, Барсуківське, Студьонівське й Щелківське рудоуправління – у Росії.

Запроектовано й успішно експлуатуються підприємства по видобутку вогнетривких глин, бентонітів, каоліну, кварцевих пісків і цементної сировини, у тому числі: Часов-Ярський, Ватутінський, Велико-Анадольський комбінати, Дружківське, Кіровоградське, Приазовське й Овручівське рудоуправління.

Запроектовані залізорудні, марганцеворудні підприємства й підприємства по видобутку нерудних матеріалів відрізняються високою концентрацією виробництва та оснащені високопродуктивною технікою.

Фахівцями інституту, починаючи з 1969 року, надавалась технічна допомога в проектуванні гірничодобувних підприємств Індії, Ірану, Монголії, Болгарії.

За замовленням Міністерства Промислової політики України інститут як головний виконавець брав участь у розробці "Норм технологічного проектування гірничодобувних підприємств з відкритим способом розробки родовищ корисних копалин".

Маючи унікальні можливості в області проектування кар’єрів і рудників у складних гірничо-геологічних і кліматичних умовах, "Южгіпроруда", разом з тим, має значний досвід розробки раціональних технологічних і об’ємно-планувальних рішень по базам ремонту й обслуговування транспорту, з ремонту технологічного устаткування, складського господарства, у тому числі механізованих складів вибухових матеріалів, а також комплексів по виробництву вибухових речовин на місцях ведення підривних робіт. ТОВ "Южгіпроруда" є однієї із провідних організацій ефективно розробляючих проекти електропостачання, комплексної механізації, автоматизації й зв’язку на гірничих підприємствах, розробки і впровадження АСУ ТП з контролю керування потоками транспорту, гірничої маси й енергоносіїв.

У цей час нашими фахівцями виконуються ТЕО інвестицій розробки Біланівського та Галещинського родовищ залізних руд для Полтавського ГЗКа, проектна і робоча документації по реконструкції й підтримці потужностей Північного, Південного і Полтавського залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатів, по технічному переоснащенню кар’єрів крейди і глини для ВАТ "Волинь-Цемент", по розробці родовища цементної сировини для ВАТ "ЮГЦЕМЕНТ".

ТОВ "Южгіпроруда" має ліцензії на виконання проектних робіт Міністерства регіонального розвитку й будівництва України, на виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт Держслужби геодезії, картографії й кадастру України, на проектування установок і робіт протипожежного призначення Держдепартаменту пожежної безпеки МНС України.

Впроваджена й сертифікована система керування якістю по ISO 9001-2009 і система екологічного керування по ISO 14001:2006.

До складу інституту входять відділи: технологічний і гідротехніки, електротехнічний, будівельний, гірничо-транспортний, вишукувань, САПР і випуску проектів, кошторисно-економічна група.

Всі робочі місця оснащені комп’ютерами, є сучасні засоби тиражування проектної продукції, необхідне програмне забезпечення.

Кваліфікаційний склад фахівців і матеріально-технічне забезпечення ТОВ "Южгіпроруда" дозволяють виконувати проектні роботи будь-якої складності на сучасному технічному рівні й високій якості.